Бердичівське
лісове господарство
державне підприємство

Рубки головного користування


Спеціальне використання лісових ресурсів на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування здійснюється на підставі лісорубних квитків, які видаються Житомирським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. За виданими лісорубними квитками ведеться облік дозволених до відпуску запасів деревини.
Лімітом заготівлі деревини в порядку рубок головного користування є затверджена наказом Мінприроди України від 18.12.2009 року № 688 розрахункова лісосіка. Заготівля деревини в порядку рубок головного користування згідно виписаних лісорубних квитків в 2016 році не перевищує розмірів розрахункової лісосіки і становить 41,9 тис. м3.
В поточному році лісорубних квитків видано на 16,2 тис. м3 або 38,5 % від розрахункової лісосіки.
В лісгоспі застосовується суцільно-лісосічна система рубок відповідно до фонду рубок головного користування. Інші системи рубок лісовпорядкуванням не запроектовані і не проводяться.
При проведені суцільних рубок дотримуються строки примикання та площа лісосіки  в залежності від господарства та категорії захисності.
Виділення лісових ділянок для заготівлі деревини під час рубок головного користування здійснює ланка з відведення і таксації лісосік, склад якої затверджено наказом лісгоспу від 12.09.13 № 172 та погоджено Житомирським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.
Лісосічні роботи проводяться згідно розроблених технологічних карт. Очищення місць заготівлі проводиться одночасно із заготівлею. При огляді місць заготівлі деревини складаються акти огляду місць заготівлі деревини.
Заготівля деревини здійснюється з дотриманням принципів збереження умов відтворення високопродуктивних деревостанів, їх екологічних та інших корисних властивостей.