Бердичівське
лісове господарство
державне підприємство

У "Лісі над Случчю" пробивається з-під снігу підсніжник

23.03.2021 (давність новини: 1 р.) Автор:  Пресслужба Житомирського ОУЛМГ
Загальні новини

На території Городницького лісгоспу розміщений лісовий заказник місцевого значення «Ліс над Случчю» площею 26,8 га. Утворений він був для збереження у природному стані мозаїчного комплексу цінних деревостанів віком 60 років – дубів, грабів, осик і беріз; популяції рідкісних видів рослин, занесених до Червоної книги України: підсніжника білосніжного, гніздівки звичайної,лілії лісової, любки дволистої, скополії карні олійної, коручки морозниковидної.
Більша частина території заказника у ландшафтному плані - це заліснений схил лівого берега річки Случ крутизною 30-35˚ східної експозиції, з відшаруванням гранітів на поверхню грунту під пологом лісу. І увесь схил усіяний підсніжниками…
Ще навкруги лежить сніг, а квітка вже пробиває собі дорогу до сонця. Спершу з-під снігу видніються невеликі зелені листочки. Згодом з’являються білі голівки на тендітному стебельці. Ростуть ці чудові квіти густими білими острівцями. Навколо поширюється чарівний аромат. Наукова назва – «галантус», що означає молочна крапля.
«Подивитися на цю красу варто, - каже Леонтій Валенкевич, головний лісничий Городницького держлісгоспу, на землях якого і розміщений заказник. - На території нашого підприємства це єдине місце, де підсніжник займає таку площу, тому у пору його цвітіння кожен воліє потрапити сюди та помилуватися такою красою, а надто набратися енергії.»
Декілька цікавих фактів про підсніжник:
- Цибулини підсніжника отруйні;
- Підсніжник символізує надію;
- Існує понад 100 видів підсніжників;
- Підсніжник – перша квітка землі;
- Підсніжником можна лікувати хворобу Альцгейлера;
- Підсніжник занесений до Червоної Книги України. 
Городницькі лісівники закликають бути дбайливими господарями на своїй землі та не нищити красу, створену самою природою.