Бердичівське
лісове господарство
державне підприємство

Про майбутні дубові ліси житомирські лісівники дбають уже сьогодні

05.11.2019 (давність новини: 251 дн.) Автор:  Прес-служба Житомирського ОУЛМГ
Загальні новини

Понад 64 тонни жолудя вже заготовили держлісгоспи Житомирщини. Це дещо перевищує заплановане на цей рік..  Найкраще «запаслися» насінням цього стратегічного виду лісового насіння в Білокоровицькому лісгоспі – там його зібрали понад 13,5 тонн. Більше 7 тонн жолудя вже мають і в Бердичівському лісовому господарстві.
В Дубовецькому лісництві Коростишівського лісгоспу теж жолудя зібрали фактично вдвічі більше запланованого. 
«Проте він в жодному разі не буде зайвим, - розяснює лісничий Сергій Авраменко, -  адже жолудь у цьому році неякісний, і при вибраковуванні багато відпаде. На зиму ми його прикопаємо, а навесні частину використаємо на шпигування безпесередньо на лісових ділянках, решту – висіємо в розсаднику. Чистих дубових культур у лісництві ми не створюємо – природні умови не ті, проте у змішаних  -  дуб присутній фактично всюди. До прикладу, цього року понад 90 тисяч штук саджанців цієї породи ми висадили.»
Річна потреба у саджанцях дуба підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства складає  15 мільйонів штук. Проте варто зазначити, що для створення культур дуба лісівники використовують і дворічні саджанці.  Та й сам жолудь  в спеціальних холодильниках може зберігатися  кілька років.  Відтак, яким би не був урожай дубового насіння –  площі, відведені під дуб, стовідсотково щороку заліснюються.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ